Wijkvereniging Oud Voorburg

Helihaven Prins Clausplein

De gemeente Den Haag heeft in het coalitieakkoord 2018-2022 vastgelegd dat in Den Haag geen ruimte is voor een helihaven en dat dit betekent dat het college haar steun voor de komst van helihaven in Ypenburg intrekt. In augustus bleek dat er toch werkzaamheden werden uitgevoerd aan de weg die naar het platform loopt. De Vereniging Heliniet. is nog steeds zeer alert op iedere activiteit aan de Spoorlaan en heeft door een artikel in De Telegraaf weer flink de aandacht getrokken. Ook van raadslid Maarten de Vuyst van Groen Links. Hij heeft diezelfde dag nog schriftelijke vragen  gesteld aan de voorzitter van de Haagse gemeenteraad. Half oktober verwachten we de antwoorden van de wethouder. Zou dan eindelijk een eind komen aan de jarenlange dreiging van een helihaven? Een duurzame bestemming voor deze plek. Geen overlast maar juist iets goeds. Een tiny forest, wie weet.

In mei 2018 heeft de Vereniging Heliniet ook beroep aangetekend bij de Raad van State tegen de vastgestelde opvolgende luchthavenregeling. Voor de behandeling is nog geen datum vastgesteld.

Wijkvereniging Oud Voorburg is donateur van de Vereniging Heliniet en volgt het op de voet.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wijkvereniging Oud Voorburg